Ocieplanie fundamentów

builder filling joint of concrete board with industrial polyurethane sealing foam in protective workwear at construction area

Ocieplanie fundamentów jest kluczowym działaniem w celu osiągnięcia skutecznej izolacji Twojego domu. Izolacja termiczna fundamentów zapobiega uciekaniu ciepła w stronę gruntu, co jest uciążliwe zwłaszcza zimą. Dodatkowo też poprawnie zrobiona izolacja eliminuje problem wilgoci, czyli też pleśni i różnego rodzaju grzybów. Izolacja pianką jest jedną z najskuteczniejszych metod izolacji fundamentów na rynku, ponieważ pianka jest w stanie wypełnić najdrobniejsze szczeliny – czyli jest to bardzo skuteczny sposób na wyeliminowanie tzw. mostków termicznych.

Podobnie jak z innymi elementami domu, ocieplenie fundamentów pianką poliuretanową jest dużo bardziej wydajne niż wykorzystanie jednego z tradycyjnych materiałów. Wysoka skuteczność tego rozwiązania wynika m.in. z tego, że izolację natryskową można przeprowadzać na nierównych powierzchniach fundamentów. Dzięki temu oprócz wypełnienia szczelin mamy pewność, że między fundamentem a warstwą izolacyjną nie będzie ani milimetra przestrzeni, co skutkuje doskonałym efektem izolacyjnym.

Masz pytania? ZADZWOŃ: