Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Dlaczego pianka poliuretanowa cieszy się tak dobrymi opiniami? 

Termoizolacyjność

Do jej największych zalet należy zaliczyć w szczególności doskonałe właściwości termo izolujące. Warto dodać, że w tym zakresie pianka PUR zdecydowanie wyprzedza wełnę mineralną oraz styropian. Jest to materiał, który spisuje się o każdej porze roku. Zimą nie pozwala na utratę ciepła, z kolei latem nie przepuszcza gorącego powietrza do wnętrz. Efekt? Oszczędności na rachunkach za ogrzewanie i klimatyzację! 

Łatwy i szybki montaż 

Kolejnym aspektem, w którym pianka PUR wypada korzystniej niż wełna mineralna, jest sam montaż. Prosta w aplikacji pianka poliuretanowa wymaga jedynie rozpylenia, po którym szybko zwiększa swoją objętość i utwardza się. Jest to spore ułatwienie w przypadku wąskich i ciasnych przestrzeni na poddaszu, czy skosów. 

Lekkość 

Nie możemy zapomnieć także o kwestiach takich jak waga materiału. Tutaj również szala przechyla się w stronę pianki PUR, która ma mniejszą masę niż wełna mineralna, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie całej konstrukcji budynku. 

Wysoka jakość i trwałość

Poprawnie zaaplikowana pianka odznacza się wysoką trwałością, niepodatnością na odkształcenia, czy zmianę właściwości. Przez cały czas zachowuje swoją objętość, nie powoduje powstawania nieszczelności, nie zmienia także swojej struktury. Ponadto, należy również do materiałów niegroźnych dla ludzkiego zdrowia. 

Masz pytania? ZADZWOŃ: